Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim


Idź do treści

Aktualnosci.....

"Siódemka" zdała na szóstkę

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała oficjalne wyniki egzaminu gimnazjalnego, który odbywał się w dniach 19- 21 kwietnia i dla uczniów z Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim okazał się niezwykle udany.

     Egzamin gimnazjalny jest zwieńczeniem trzyletniej nauki i rzetelnie sprawdza wiedzę z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, matematyki, geografii, biologii, chemii oraz fizyki. Uczniowie z Gimnazjum nr 7 od samego początku istnienia egzaminu, tj. od 2002 roku radzili sobie bardzo dobrze i osiągali wyniki przekraczające średnią miasta, województwa i kraju. Wynik tegoroczny jest wyjątkowo okazały i przedstawia się następująco:
Język polski średnia szkoły 79,9%     średnia krajowa 69%
Historia i społeczeństwo średnia szkoły 67,7% średnia krajowa 59%
Matematyka średnia szkoły 56,8%     średnia krajowa 47%
Przedmioty przyrodnicze średnia szkoły 61,3%     średnia krajowa 52%
Język angielski poziom podstawowy średnia szkoły 79,2%     średnia krajowa 67%
Język angielski poziom rozszerzony średnia szkoły 62,2%     średnia krajowa 49%
Język niemiecki poziom podstawowy średnia szkoły 73,9%     średnia krajowa 54%
Język niemiecki poziom rozszerzony średnia szkoły 86,3%     średnia krajowa 41%
     Aż 16 tegorocznych absolwentów ze wszystkich sześciu części uzyskało łączny wynik ponad 90 %, co jest rekordowym osiągnięciem szkoły. I tak najlepiej poradzili sobie: Wojciech Papuga 95,50%, Igor Gradoski 94,83%, Przemysław Koch 94,67%, Izabela Kwapisiewicz 94,67%, Kacper Pastuszka 94,00 %, Lidia Migowska 93,83%, Natalia Turoboś 93,67%, Anna Kowalska 93,50%, Igor Kusideł 93,00%, Filip Nowakowski 92,67%, Daria Burian 92,50%, Oliwia Doszczak 91,83%, Remigiusz Ostalski 91,50%, Adrianna Chachuła 91,33%, Karolina Zań 91,16%, Weronika Maciejewska 90,33%.
     Serdecznie gratuluję uczniom oraz nauczycielom uzyskanego wyniku i jestem przekonany, że dostaną się do wybranych i wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych, w których będą osiągać równie wysokie wyniki w nauce, jak w naszej szkole- podsumowuje dyrektor Gimnajzum nr 7 Marek Parada.

FESTYN "Tomaszowskie Pola Nadziei"

     Dnia 11 czerwca 2017 r. odbył się FESTYN "Tomaszowskich Pól Nadziei". Tym razem miał on miejsce przy ulicy Kępa, gdzie przygotowywane jest miejsce na tomaszowskie hospicjum.
     
W programie przewidziano wiele atrakcji. Występowali m.in. nasi uczniowie Julia Stępień z klasy I c oraz Ada Chachuła z klasy III f. Ada przedstawiła przepiękną recytację wiersza Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy". Julia uroczo zaśpiewała dwie piosenki "Kiedy będziesz zakochany" oraz "Był raz pewien pan".
     
Nagrodę za konkurs literacki "Magia pomocy" odebrała uczennica klasy II a Paulina Pająk, która zdobyła I miejsce. Nagrodę Paulinie wręczał Prezydent Tomaszowa Maz. pan Marcin Witko.
     Fundusze zebrane na festynie przeznaczone zostaną na budowę hospicjum w naszym mieście.

Opiekunem Szkolnego Koła Przyjaciół Żonkila jest pani Maria Śledzińska.


II edycja Powiatowego Konkursu z Wiedzy o Społeczeństwie

     Gimnazjum nr 8 po raz drugi zorganizowało Powiatowy Konkurs z Wiedzy o Społeczeństwie. W tym roku hasłem przewodnim konkursu były prawa dziecka, a w trakcie jego podsumowania gościem honorowym spotkania był Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Patronat nad konkursem oprócz Rzecznika Praw Dziecka objęli Prezydenta Miasta Marcin Witko oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kuchta. W konkursie bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z naszej szkoły. Drugie miejsce zajął Przemysław Koch. Z kolei Krzysztof Malinowski i Wojciech Rżanek uzyskali wyróżnienia.
     Uczniów do konkursu przygotowywał Radosław Pająk. Ciekawym i cennym doświadczeniem dla uczestników konkursu był udział w debacie z Markiem Michalakiem, który odpowiadał na szereg pytań związanych z prawami dziecka w Polsce i na świecie.

„Uczymy historii najnowszej”

     Pod takim tytułem w Gimnazjum nr 7 realizowany był w bieżącym roku szkolnym projekt edukacyjny z historii polegający na poszerzaniu wiedzy o tematy wykraczające poza podstawę programową, związane z najnowszą historią Polski. Patronat na projektem objął łódzki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. 17 maja w ramach projektu w szkole odbyły się warsztaty historyczne w oparciu o film "Mała matura" w reżyserii Janusza Majewskiego, który przedstawia losy młodzieży krakowskiej, która zdawała tzw. małą maturę w 1947 roku, a w ich codzienność mocno wdzierała się stalinowska rzeczywistość. Uczestnikami spotkania byli w większości uczniowie klas trzecich, którzy swój egzamin gimnazjalny zdawali niecały miesiąc temu i mogli porównać życie współczesnej młodzieży z rówieśnikami sprzed siedemdziesięciu laty. Warsztaty prowadziła Magdalena Zapolska- Downar z łódzkiego IPN-u.
     Podsumowaniem projektu będzie udział w rajdzie edukacyjnym organizowanym i finansowanym przez IPN, który zaplanowany jest na czerwiec, a jego celem będzie przybliżenie historii regionu łódzkiego z okresu II wojny światowej- mówi koordynator projektu Radosław Pająk.

Uczniowie z Gimnazjum nr 7 z rewizytą w Portuglii

     W dniach 3-11 maja 2017 r. grupa uczniów z naszego gimnazjum przebywała z rewizytą w portugalskiej miejscowości Ovar. Gościliśmy u rodzin uczniów, którzy miesiąc wcześniej przebywali w Polsce. Zwiedziliśmy nie tylko miejscowość Ovar i jej okolice, ale także odleglejsze miejsca, jak np. Porto czy stolica Portugalii, Lizbona. Duże wrażenie zrobił na nas wzburzony Ocean Atlantycki, ale także przepiękne widoki w Porto i zabytki Lizbony. Tworzyliśmy własne płytki (azulejos) , z których słynie Ovar, braliśmy udział w wypieku tradycyjnych ciast, a nawet pojawiliśmy się w portugalskiej telewizji. Nawiązaliśmy wiele przyjaźni, które zamierzamy kontynuować.
W czasie wyjazdu opiekowały się nami panie Anna Odrowska i Maria Śledzińska.

Sukcesy uczniów z Gimnazjum nr 7

     Wojciech Rżanek został laureatem, a Natalia Zimnicka finalistą II edycji Ogólnopolskiej Gimnazjalnej Olimpiady z Wiedzy o Społeczeństwie, która organizowana jest przez Szkołę Główną Handlową pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Obywatelskich. Olimpiada ma czteroetapowy charakter i wnikliwie sprawdza tematykę z wiedzy o społeczeństwie. Finał olimpiady odbył się w Szkole Głównej Handlowej, w jego trakcie uczniowie rozwiązywali test pisemny, przedstawiali wcześniej przygotowane prezentacje multimedialne oraz odpowiadali na pytania ustne. Wojtek został jedynym laureatem olimpiady z województwa łódzkiego (łącznie tytuł laureata otrzymało 25 uczniów). Nauczycielem przygotowującym uczniów był Radosław Pająk.

GRATULUJEMY!!!

Etap wojewódzki Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno-Regionalnego

     W poniedziałek 08.05. w Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się etap wojewódzki Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno-Regionalnego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Anna Chojnacka z kl. III a, Anna Kowalska z kl. III b, Natalia Turoboś i Kacper Pastuszka z kl. III e, Adrianna Chachuła, Karolina Zań i Mateusz Thomas z kl. III f.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów

Dzień zwycięstwa

     8 maja uczciliśmy dzień zwycięstwa-zakończenia drugiej wojny światowej składając wiązanki biało-czerwonych kwiatów i paląc znicze pod pomnikiem Bohaterów 14 - tej Brygady i wybitnego tomaszowianina dr Rhode. W imieniu uczniów naszej szkoły kwiaty złożyli koledzy i koleżanki z III C i wychowawczynią p. Iwoną Goździk

Wyróżnienie w konkursie recytatorskim

     Monika Rybak, uczennica klasy 1d została wyróżniona w XXXVII Małym Tomaszowskim Konkursie Recytatorskim, który odbył się 4 maja w Miejskim Centrum Kultury filii MOK. Eliminacje powiatowe objął swoim patronatem starosta tomaszowski pan Mirosław Kukliński oraz prezydent miasta pan Marin Witko.

GRATULUJEMY !


Koncert Charytatywny

     30 kwietnia Szkolne Koło Caritas uczestniczyło w sali kina Włókniarz w koncercie charytatywnym zorganizowanym wspólnie z Fundacją NSJ Rodzina Parafii Najświętszego Serca Jezusowego oraz przy współpracy Prezydenta Miasta Tomaszowa Maz. p. Marcina Witko.
Koncert miał na celu zebranie funduszy na zakup specjalistycznego wózka dla chorego Kacpra, mieszkańca naszego miasta.

Laureaci konkursu historycznego

     26kwietnia 2017r. w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą".
Tytuł laureata z naszej szkoły otrzymali
Przemysław Koch i Dominika Hajkowska i Miłosz Biniek


Ogromne gratulacje!


Trzecioklasiści już po egzaminach !

     W dniach 19- 21 kwietnia uczniowie klas trzecich przystąpili do egzaminu gimnazjalnego.
Pierwszego dnia pisali część humanistyczną.
Drugiego część matematyczno - przyrodniczą, a trzeciego zdawali język obcy angielski lub niemiecki na poziomie podstawowy lub rozszerzonym. Wyniki otrzymają w czerwcu.

Podsumowanie konkursów

     11 kwietnia w I LO odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych dla gimnazjalistów z powiatu tomaszowskiego. Miło nam poinformować że nasi uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom i zajęli zarówno z j. angielskiego jak i niemieckiego czołowe lokaty, które tak się prezentują:
J.angielski:
1 m.-Lidia Migowska - kl.IIIf
3 m.-Przemysław Koch - kl.IIIe

J.niemiecki:
2 m.-Izabela Kwapisiewicz - kl. IIIa
3 m.-Lidia Piotrowska -kl. IIIb
wyróżnienia-Adrianna Chachuła -kl.IIIf , Jakub Ciupiński - kl.IIId

Gratulujemy!!!


Święta majowe

     Uczniowie klas I d, II e oraz III c uczestniczyli w miejskich uroczystościach zorganizowanych z okazji Święta Flagi (02 maja) oraz 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja., których gospodarzem był Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Swoją obecnością podkreśliliśmy, że istotne jest dla nas wychowanie patriotyczne oraz szacunek do świąt i symboli narodowych. Uczniami opiekowali się nauczyciele historii: Iwona Goździk oraz Radosław Pająk.

Kibicowaliśmy SKRZE Bełchatów

     Szkolny Klub Europejski „Eurotom” zorganizował wyjazd dla uczniów z naszej szkoły na mecz półfinałowy Mistrzostw Polski w siatkówce, w którym SKRA Bełchatów w łódzkiej Atlas Arenie podejmowała zespół Resovii. Kibicowaliśmy bardzo głośno i skutecznie, ponieważ SKRA gładko pokonała zespół z Rzeszowa 3:0. Trzymamy kciuki w rewanżu i liczymy, że SKRA zdobędzie tytuł Mistrza Polski.
     Miłośnicy siatkówki mogą się zapisywać na mecz reprezentacji Polski z Iranem, który odbędzie się w sobotę 20 maja w katowickim Spodku. Będzie to pożegnalny mecz w biało- czerwonych barwach popularnego „Igły” Krzysztofa Ignaczaka, a zarazem debiut na trenerskiej ławce Ferdnando de Giorgiego. Z naszym dopingiem na pewno Polacy poradzą sobie doskonale. Zapisy na mecz u p. Radosława Pająka.


Dwie Finalistki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy
o św. Siostrze Faustynie naszego gimnazjum.


     7 kwietnia 2017 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o św. siostrze Faustynie. Wzięło w nim udział 103 uczniów: szkół gimnazjalnych - 53 i ponadgimnazjalnych - 50.
Konkurs zorganizowało zgromadzenie sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy współpracy z Wydziałem Teologicznym UKSW w Warszawie.
Nasze finalistki to :Oliwia Doszczak z klasy IIIa ( opiekun - Dorota Krawentek ) i Monika Rybak z klasy Id (opiekun - Bogumiła Przybylska ).
Według punktowej klasyfikacji zajęły odpowiednio 7 i 13 miejsce ex eguo z kilkorgiem innych uczestników o takiej samej liczbie punktów. W finale dziewczyny musiały wykazać się znajomością biografii , kalendarium, szlaku życia i dzienniczka św. Siostry Faustyny.

     Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Ponadto uczestniczyli we Mszy św. celebrowanej przez ks. prof. UKSW dr hab. Marka Tatara ( w kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny).


Gratulujemy!!!

Laureaci na podsumowaniu konkursów przedmiotowych

     W dniu 07.04.2017 uczniowie naszej szkoły - laureaci konkursów kuratoryjnych: Przemysław Koch ( kl.IIIe) - historia, Antoni Węgliński ( kl.IId)- historia i Monika Rybak ( kl.Id) - muzyka uczestniczyli w podsumowaniu wojewódzkich konkursów przedmiotowych w Łodzi. Organizatorem spotkania byli: Kuratorium Oświaty w Łodzi na czele z kuratorem łódzkim p. Grzegorzem Wierzchowskim i Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego na czele z panem Januszem Moosem. Imprezę uświetniła swoim pięknym głosem uczennica naszej szkoły Julia Stępień z klasy Ic - wykonując dwie piosenki: "Ada to nie wypada" i "Śpiewam i gram"

Tomaszowskie Targi Pracy i Edukacji

     Tomaszowskie Targi Pracy i Edukacji za nami. Nasi trzecioklasiści uczestniczyli dziś, wraz ze swoimi wychowawcami w przedsięwzięciu zorganizowanym przez ZSP nr 3. Mogli oni skorzystać z atrakcji przygotowanych przez szkoły średnie z Tomaszowa oraz powiatu tomaszowskiego, zapoznać się z ofertą edukacyjną poszczególnych placówek i porozmawiać ze starszymi kolegami na temat świadomego i rzetelnego wyboru swojej dalszej drogi edukacji i rozwoju.

Młodzieżowa Rada Miasta

     W dniu 5 kwietnia 2017 uczennica klasy II E - Natalia Zimnicka reprezentowała naszą szkołę podczas Inauguracyjnej Sesji Młodzieżowej Rady Miasta, na której zostały wybrane nowe władze.
     
Przewodniczącym został nasz absolwent Filip Kościsty - obecnie uczeń II LO im. Stefana Żeromskiego.

Gościliśmy uczniów z Portugalii
w ramach projektu wymiany uczniów "Exchange Students "

     Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim już po raz drugi wzięło udział w projekcie wymiany uczniów "Exchange Students ". Tym razem w dniach 28.03- 04.04.2017 gościła w murach tej szkoły grupa piętnastu uczniów ze szkoły z Portugalii Agrupamento de Escolas de Ovar, Escola Secundária José Macedo Fragateiro w Ovar. Towarzyszyło im dwoje opiekunów. Organizatorkami tego przedsięwzięcia i opiekunkami polskiej młodzieży były nauczycielki Gimnazjum nr 7 Pani mgr Anna Odrowska i Pani mgr Maria Śledzińska.
     "
Wieczorem 28 marca odebraliśmy naszych gości z lotniska w Modlinie i przez następny tydzień, do 4 kwietnia, spędzaliśmy wspólnie czas. Pierwszego dnia odwiedziliśmy naszą szkołę, tomaszowskie muzeum, rezerwat przyrody Niebieskie Źródła, Skansen Rzeki Pilicy i Groty Nagórzyckie."- opowiadają uczestnicy projektu.
     Dzięki wsparciu władz naszego miasta obie grupy uczniów , polska i portugalska, miły darmowy wstęp do Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, Skansenu Rzeki Pilicy oraz Grot Nagórzyckich .
     Uczestnicy projektu jeździli też na wycieczki autokarowe do Spały, Inowłodza, Konewki oraz Torunia, gdzie zwiedzili Stare Miasto oraz wzięli udział w zajęciach w Żywym Muzeum Piernika. W weekend uczniowie mieli czas do własnej dyspozycji, który spędzili ze swoimi gośćmi z Portugalii. Po południu w niedzielę wszyscy spotkali się na kręgielni. Kolejnego dnia rano wyruszono na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Zwiedzano, m.in. Stare Miasto, Zamek Królewski, Muzeum Chopina, Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki.
     
"Dzięki wymianie podszkoliliśmy swoje umiejętności z języka angielskiego, ponieważ cały czas musieliśmy porozumiewać się w tym języku. Nie była to jednak nauka jak w szkole na lekcjach, ale za pomocą rozmów, które sprawiały nam ogromną frajdę. Zawarliśmy też nowe znajomości, które możemy kontynuować również po wymianie. Ponadto, poznaliśmy inną kulturę, zachowania i zwyczaje typowe dla Portugalii. Zrozumieliśmy lepiej siebie nawzajem i zyskaliśmy nowe, niezapomniane doświadczenia. W czasie wymiany Portugalczycy poznali też naszą kulturę, specjały polskiej kuchni oraz trochę historii. My też wiele dowiedzieliśmy się o Polsce na wycieczkach krajoznawczych" -tak podsumowała ten intensywny tydzień jedna z uczestniczek projektu Alicja Głowa z klasy II c.
     Już za niecały miesiąc, 3 maja, grupa z Polski uda się do Ovar z rewizytą. Przez kilka dni będą poznawać kraj swoich portugalskich znajomych.

Strona główna | Aktualnosci | Kalendarium | Konsultacje | Projekty | Dyrekcja | Nauczyciele | Dokumenty | Biblioteka | Plan lekcji | Baza sportowa | Prymusi | Kontakt | Klasy | Ciekawe strony | Historia szkoly | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego