Aktualnosci

Warto się uczyć

Miło nam poinformować, że uczennica klasy II d Monika Rybak została stypendystką Fundacji EDUCATOR im. księdza Stanisława Grada. Wręczenie stypendium miało miejsce podczas mszy świętej w Kościele pw. Św. Antoniego podczas uroczystości 6 rocznicy śmierci księdza Stanisława Grada. Stypendium zostało przyznane na cały tok szkolny 2017/2018 w kwocie 300 złotych miesięcznie. Monika w minionym roku szkolnym była laureatką wielu konkursów o różnej tematyce, brała aktywny udział w życiu klasy, szkoły, miasta, a także rozwijała się artystycznie. Serdecznie gratulujemy.
.

Światowy dzień turystyki

W dniach 29 -30.09.17 uczniowie klasy VII a i b uczestniczyli w Wojewódzkich Obchodach Światowego Dnia Turystyki w Piotrkowie Tryb. Odbywają się co roku w innym regionie naszego województwa.W tym roku był to Piotrków Tryb. - miasto, które obchodzi 800 lecie swego istnienia. Nasi uczniowie zwiedzali Podklasztorze w Sulejowie, wzięli udział w grze miejskiej "800 lat Piotrkowa" oraz uczestniczyli w Wojewódzkim Zlocie Młodzieży "Nocne Śpiewanie". W konkursie muzycznym naszą szkołę reprezentowała Karolina Zalewska z kl.V II b śpiewając piosenkę "Pół kroku stąd".

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

27 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 11. Poprzedziła je barwna i ciekawa kampania wyborcza. Kandydaci przedstawili swoje pomysły na urozmaicenie życia szkolnej społeczności i funkcjonowanie samorządu w roku szkolnym 2017/2018. W wyniku wyborów wyloniono zarząd w składzie:

Alicja Głowa-przewonicząca samorządu,
Anna Franczak- zastępca przewodniczącej,
Natalia Zimnicka-sekretarz,
Adrianna Zakrzewska-przewodnicząca sekcji artystycznej,
Martyna Wronkowska- przewodnicząca sekcji menadżerskiej.
Zwycięzcom gratulujemy ogromnego poparcia i życzymy sukcesów w pracy.

Miejsko-Powiatowe Zawody w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Miło nam poinformować że nasi uczniowie świetnie zaprezentowali się podczas Miejsko-Powiatowych Zawodów w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się 22 września, Amelia Piwowarska z klasy 2e wywalczyła 1 miejsce, a Bartłomiej Bernat z kl.3a - 3. miejsce. Gratulujemy!

Sprzątanie Świata

Wzorem lat ubiegłych 15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Sprzątaniu Świata. Młodzież sprzątała teren rezerwatu Niebieskie Źródła, brzeg rzeki Pilicy oraz las za Utratą w stronę Małych Grot. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali dla środowiska, jednocześnie dobrze się bawili. Humory dopisywały mimo niesprzyjającej pogody.
     Z naszej obserwacji wynika, że z roku na rok coraz mniej śmiecimy. Można przypuszczać, że edukacja i kampanie społeczne, jak Sprzątanie Świata, przynoszą efekty.

Wizyta w muzeum

8 września ponownie zawitaliśmy po wakacjach w progach naszego tomaszowskiego muzeum. W ramach cyklu "Spotkania z historią i nie tylko..." wysłuchaliśmy wykładu pt.: "Kronika wypadków zwykłych i niezwykłych według Andrzeja Kobalczyka: Tomaszów w okresie międzywojennym.
     Poznaliśmy sensacyjne historie, ciekawostki obyczajowe na podstawie artykułów prasowych przedwojennego Tomaszowa. Obejrzeliśmy liczne zdjęcia i slajdy pokazujące Tomaszów przed wojną, również nieistniejące już budynki. Wielu z nas zaskoczył i zaciekawił widok fabrycznego Tomaszowa z tamtego okresu. Trzeba przyznać, że zmieniło się bardzo wiele. Uświadomiliśmy sobie, że niewiele wiemy o historii naszego miasta. A jest się czym pochwalić. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólną fotografię z naszym prelegentem, panem Andrzejem Kobalczykiem.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczysta inauguracja roku szk. 2017/18 za nami. 4 września o godz.9.00 spotkaliśmy się po wakacjach, aby zacząć kolejny rok zmagań, wyzwań i ciekawych doświadczeń. Do naszego grona dołączyli nowi uczniowie, uczniowie klas czwartych i siódmych. Mamy nadzieję, że szybko sie u nas zaklimatyzujecie. Trzymamy kciuki.

Powodzenia!