Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim


Idź do treści

Aktualnosci

Kibicowaliśmy SKRZE Bełchatów

     13 grudnia 2017 roku uczniowie z naszej szkoły wybrali się do łódzkiej Atlas Areny, aby gorąco dopingować SKRĘ Bełchatów w meczu przeciwko mistrzowi Argentyny Personalowi Bolivar w ramach Klubowych Mistrzostw Świata w piłce siatkowej.
     Dzięki naszemu wsparciu SKRA wygrała w setach 3:1 i zapewniła sobie awans do półfinałów. Trzymamy dalej kciuki za drużynę, której często towarzyszymy w meczach Plus Ligi oraz Ligi Mistrzów.Konkurs wiedzy historycznej na temat Józefa Piłsudskiego

     Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 10, imienia Marszałka Józef Piłsudski zorganizował miejski konkurs na temat wiedzy o swoim patronie. 5 grudnia 2017 roku, kiedy obchodzona była 150 rocznica urodzin Józef Piłsudskiego, uczniowie z tomaszowskich szkół spotkali się w ZSP nr 3, aby rozwiązać niezwykle trudny test wiedzy związany z biografią Marszałka oraz czasami, w których przyszło mu żyć.
     
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 8 grudnia 2017 r. w auli Św. Piusa przy Kościele Św. Antoniego. Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać ciekawego wykładu na temat historii życia Józefa Piłsudskiego, który wygłosił profesor Uniwersytetu Łódzkiego Jarosław Kita.
     
Naszą szkołę w konkursie reprezentowali następujący uczniowie: Monika Rybak, Miłosze Serwa, Krzysztof Kowalski, Jakub Kulbat oraz Sebastian Bułka.


Spotkanie z policjantem

     W dniu 10 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez Panią Policjant. Dzieci w atrakcyjny sposób zostały zapoznane z zasadami przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznym zachowaniu w szkole i w domu oraz w kontaktach z nieznajomymi.


Dzień Niepodległości

     Uczniowie z klasy II d wzięli udział w miejsko- powiatowych uroczystościach z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Kościele NMP Królowej Polski odprawiono Mszę Świętą za Ojczyznę, dalsza część uroczystości odbyła się na Placu Kościuszki oraz pod pomnikiem Legionistów Piłsudskiego. Jak co roku uczciliśmy święto odzyskania przez Polskę niepodległości, zapalając również znicze pod pomnikiem Bohaterów 14 Brygady i dr Serafina Rode. Z okazji Święta Niepodległości warto przypomnieć słowa Józefa Piłsudskiego „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.


Obchody 11 listopada w naszej szkole

     uż po raz kolejny śpiewająco uczciliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 10 listopada w naszej szkole odbył się III Festiwal Pieśni Patriotycznej - to już tradycja w naszej szkole. W zmaganiach wzięły udział klasy IV i VII. Usłyszeliśmy ciekawe aranżacje, uczestnicy wykazali się dużą muzykalnością, przygotowali także elementy strojów z epoki.
      Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny i wiedzowy dotyczący postaci JózefaPiłsudskiego i wydarzeń związanych ze świętem, w klasach drugich i trzecich gimnazjum. Jury doceniło wysiłek wszystkich występujących, którzy otrzymali dyplomy, drobne upominki i słodkości. Uroczystość prowadzili:
Iga Cisowska z kl. 2c i Jakub Gamrot z kl. 3c

Dary dla schroniska

     W październiku Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował akcję zabierania darów dla Schroniska w Tomaszowie Maz. Celem akcji była pomoc bezdomnym zwierzętom oraz uwrażliwienie młodzieży na los bezpańskich psów. Karmę, koce, a także inne produkty zawieźliśmy we wtorek 7 listopada 2017 roku. Pracownicy Schroniska wyrazili nam wdzięczność za pomoc.


X Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

     W dniu 07.11.17r. odbył się w Rzeczycy X jubileuszowy konkurs piosenki ,,Złote Łabędzie". Wzięło w nim udział 80 podmiotów z 5 powiatów. Miło nam poinformować, że nasza uczennica - Julia Stępień z klasy IIc - w kategorii klasy VII i gimnazja - zajęła II miejsce. Seredecznie gratulujemy i życzymy Julce dalszych sukcesów.


Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

     W dniu 6 listopada 2017 roku w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Białobrzegach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod patronatem pana prezydenta Marcina Witki zorganizowany po raz drugi przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8. Przy nastrojowym oświetleniu ( akurat wyłączyli w dzielnicy prąd) nasze uczennice zaprezentowaly się na medal. W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zdobyła Monika Rybak, a drugie Emilia Strzechowska. W kategorii szkół podstawowych drugie miejsce wywalczyła Oliwia Łączna. Zdobywczyni pierwszego miejsca będzie reprezentowała naszą szkołę 11 listopada podczas uroczystości w kościele pw. św. Marcina.


,,Gramy w ręczną"

     Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Gramy w Ręczną”. Celem głównym projektu jest popularyzacja piłki ręcznej, ruchu i aktywności fizycznej wśród uczniów. Organizatorem Projektu są Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zajęcia przeznaczone są dla dziewcząt i chłopców klas IV. Treningi odbywają się w każdy wtorek w godz. 13:50 – 15:25 pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Dariusza Sygitowicza.

II a i II d z wizytą w Warszawie

     03 listopada uczniowie z klas II a i II d pojechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy.
     W programie znalazło się
zwiedzanie Stadionu Narodowego, kultowy musical w Teatrze Buffo "Metro" oraz przyjemny spacer po Złotych Tarasach.


Warto się uczyć

     Miło nam poinformować, że uczennica klasy II d Monika Rybak została stypendystką Fundacji EDUCATOR im. księdza Stanisława Grada. Wręczenie stypendium miało miejsce podczas mszy świętej w Kościele pw. Św. Antoniego podczas uroczystości 6 rocznicy śmierci księdza Stanisława Grada. Stypendium zostało przyznane na cały tok szkolny 2017/2018 w kwocie 300 złotych miesięcznie. Monika w minionym roku szkolnym była laureatką wielu konkursów o różnej tematyce, brała aktywny udział w życiu klasy, szkoły, miasta, a także rozwijała się artystycznie. Serdecznie gratulujemy.
.

Światowy dzień turystyki

     W dniach 29 -30.09.17 uczniowie klasy VII a i b uczestniczyli w Wojewódzkich Obchodach Światowego Dnia Turystyki w Piotrkowie Tryb. Odbywają się co roku w innym regionie naszego województwa.W tym roku był to Piotrków Tryb. - miasto, które obchodzi 800 lecie swego istnienia. Nasi uczniowie zwiedzali Podklasztorze w Sulejowie, wzięli udział w grze miejskiej "800 lat Piotrkowa" oraz uczestniczyli w Wojewódzkim Zlocie Młodzieży "Nocne Śpiewanie". W konkursie muzycznym naszą szkołę reprezentowała Karolina Zalewska z kl.V II b śpiewając piosenkę "Pół kroku stąd".

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     27 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 11. Poprzedziła je barwna i ciekawa kampania wyborcza. Kandydaci przedstawili swoje pomysły na urozmaicenie życia szkolnej społeczności i funkcjonowanie samorządu w roku szkolnym 2017/2018. W wyniku wyborów wyloniono zarząd w składzie:

Alicja Głowa-przewonicząca samorządu,
Anna Franczak- zastępca przewodniczącej,
Natalia Zimnicka-sekretarz,
Adrianna Zakrzewska-przewodnicząca sekcji artystycznej,
Martyna Wronkowska- przewodnicząca sekcji menadżerskiej.
Zwycięzcom gratulujemy ogromnego poparcia i życzymy sukcesów w pracy.


Miejsko-Powiatowe Zawody w Indywidualnych Biegach Przełajowych

     Miło nam poinformować że nasi uczniowie świetnie zaprezentowali się podczas Miejsko-Powiatowych Zawodów w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się 22 września, Amelia Piwowarska z klasy 2e wywalczyła 1 miejsce, a Bartłomiej Bernat z kl.3a - 3. miejsce. Gratulujemy!

Sprzątanie Świata

     Wzorem lat ubiegłych 15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Sprzątaniu Świata. Młodzież sprzątała teren rezerwatu Niebieskie Źródła, brzeg rzeki Pilicy oraz las za Utratą w stronę Małych Grot. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali dla środowiska, jednocześnie dobrze się bawili. Humory dopisywały mimo niesprzyjającej pogody.
     Z naszej obserwacji wynika, że z roku na rok coraz mniej śmiecimy. Można przypuszczać, że edukacja i kampanie społeczne, jak Sprzątanie Świata, przynoszą efekty.


Wizyta w muzeum

     8 września ponownie zawitaliśmy po wakacjach w progach naszego tomaszowskiego muzeum. W ramach cyklu "Spotkania z historią i nie tylko..." wysłuchaliśmy wykładu pt.: "Kronika wypadków zwykłych i niezwykłych według Andrzeja Kobalczyka: Tomaszów w okresie międzywojennym.
     Poznaliśmy sensacyjne historie, ciekawostki obyczajowe na podstawie artykułów prasowych przedwojennego Tomaszowa. Obejrzeliśmy liczne zdjęcia i slajdy pokazujące Tomaszów przed wojną, również nieistniejące już budynki. Wielu z nas zaskoczył i zaciekawił widok fabrycznego Tomaszowa z tamtego okresu. Trzeba przyznać, że zmieniło się bardzo wiele. Uświadomiliśmy sobie, że niewiele wiemy o historii naszego miasta. A jest się czym pochwalić. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólną fotografię z naszym prelegentem, panem Andrzejem Kobalczykiem.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

     Uroczysta inauguracja roku szk. 2017/18 za nami. 4 września o godz.9.00 spotkaliśmy się po wakacjach, aby zacząć kolejny rok zmagań, wyzwań i ciekawych doświadczeń. Do naszego grona dołączyli nowi uczniowie, uczniowie klas czwartych i siódmych. Mamy nadzieję, że szybko sie u nas zaklimatyzujecie. Trzymamy kciuki.

Powodzenia!

Strona główna | Aktualnosci | Kalendarium | Konsultacje | Projekty | Dyrekcja | Nauczyciele | Dokumenty | Biblioteka | Plan lekcji | Baza sportowa | Prymusi | Kontakt | Klasy | Ciekawe strony | Historia szkoly | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego