Historia szkoly

Dzieje Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Maz. są nierozerwalnie związane z historią Szkoły Podstawowej nr 11.
Szkoła Podstawowa nr 11 otworzyła swoje podwoje w dn. 01.09.1958 r. i była pierwszą zbudowaną w mieście po II wojnie światowej. Dwupiętrowy budynek, z poddaszem i podpiwniczeniem, projektowany był pierwotnie jako siedziba władz powiatowych, został w końcowej fazie budowy dostosowany do potrzeb szkoły .

Znajdowało się w nim m. in. 13 izb lekcyjnych, sala gimnastyczna, biblioteka z czytelnią,
cztery pracownie: biologiczna, fizyczno-chemiczna oraz robót ręcznych dla dziewcząt
i chłopców. W dniu 1 września 1958 roku naukę rozpoczęło 301 uczniów w 11 oddziałach.

W 1961 r. dzięki twórczej i pełnej poświęcenia pracy, nauczyciela wychowania fizycznego, Bogusława Drozdowskiego, powstał szkolny stadion sportowy, a w roku 1964/1965 pierwszy tor lodowy i lodowisko.

W 1979/1980 oddany został do użytku nowy obiekt sportowy – wielofunkcyjna hala balonowa o pow.1340 m kw., zmodernizowana pod koniec lat 90 tych.
      Duch sportowej walki towarzyszył uczniom i pomagał w zdobywaniu laurów w wielu konkursach i zawodach. Szkoła była kuźnią młodych talentów sportowych.
Wychowankowie SP nr 11 uczestniczyli w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Europy i Polski osiągając wysokie wyniki, a hasło:
"
Ze szkolnego boiska na olimpijskie igrzyska” było cały czas aktualne".

W 1984 r. zostało dobudowane trzecie piętro z dziewięcioma salami i dużym holem, co w znacznym stopniu poprawiło warunki pracy oraz nauczania w placówce.

Momentem zwrotnym w historii szkoły był rok 1999, kiedy to weszła w życie reforma oświaty. W wyniku decyzji miasta, na bazie Szkoły Podstawowej nr 11, powstał Zespół Szkół nr 7 i docelowo – Gimnazjum nr 7.
Dyrektorem nowo powstałego zespołu został od 1999 roku mgr Marek Parada.

W latach 2002/2003, dzięki staraniom dyrektora szkoły, udało się zrealizować wielki projekt termo modernizacji budynku szkolnego.

Rok 2003/2004 był ostatnim rokiem istnienia SP nr 11. Powstałe na jej bazie Gimnazjum nr 7 kontynuuje chlubne tradycje działalności Szkoły Podstawowej nr 11.
Profesjonalne zarządzanie oraz wysoko wykwalifikowana kadra przynoszą wymierne efekty dydaktyczne. Szkoła może poszczycić się wieloma osiągnięciami w konkursach przedmiotowych na szczeblu miasta, powiatu, województwa i ogólnopolskim.