Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjny gimnazjum

Na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 sierpnia 2010 r. uczniowie klas gimnazjalnych, w których obowiązuje nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego, mają obowiązek udziału w realizacji gimnazjalnego projektu edukacyjnego.
      W Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Maz. projekty edukacyjne w bieżącym roku realizują uczniowie klas drugich.
Nauczyciele zaproponowali uczniom 35 tematów projektów edukacyjnych, spośród których uczniowie wybierają i pracują nad nimi zgodnie z obowiązującymi zasadami i warunkami realizacji projektu. Ich działania nadzorują wyznaczeni nauczyciele-opiekunowie.